Jak dobrać okulary do twarzy, kupując przez Internet?

Okulary to dziś nie tylko dodatek, który ma służyć poprawie wzroku lub chronić przed słońcem, ale także coś, co może podkreślać nasz styl. Różne kształty, rozmiary, materiały, z których wykonywane są oprawki – wybór w tej kwestii jest bardzo duży. Ważne, aby to, co kupimy, pasowało do naszego kształtu twarzy, koloru oczu i włosów, odcieniu skóry oraz naszego gust.

Jak podkreśla jedna z czołowych polskich projektantek mody, Ewa Minge, odpowiednio dobrane oprawki do twarzy są niczym oprawa dla obrazu. Współgrają tylko wtedy, gdy tworzą harmonię. Stworzenie idealnego duetu okulary-twarz do łatwych nie należy.  

Zatem jak dobrać okulary, aby tworzyły one jedność z naszą twarzą? Najłatwiej okulary testować idąc do salonu optycznego. Wówczas mierzymy poszczególne modele, aż w końcu trafimy na te, które odpowiadają nam najbardziej.

Kupuj okulary online!

A co w sytuacji, gdy jesteśmy dość zabiegani i nie możemy sobie pozwolić na godzinne przesiadywanie w salonach optycznych lub to, co jest dostępne stacjonarnie, nam nie odpowiada? Jest jeszcze jedna opcja. To zakup okularów przez internet!  

Robienie zakupów online jest szybkie i praktyczne. Wystarczy, chociażby spojrzeć na sklep internetowy eyeminge.com, w którym możemy znaleźć dziesiątki przeróżnych oprawek, które odpowiadają naszemu stylowi, charakterowi oraz osobowości.

Z jednej strony to ogromny plus, ponieważ mamy dostęp do okularów online 24 godziny siedem dni w tygodniu. Z drugiej, bazowanie jedynie na tym, czy coś nam się podoba tylko wizualnie, to zdecydowanie za mało w przypadku zakupu oprawek do okularów. 

Stąd pytanie: jak dobrać okulary do twarzy kupując przez internet? Jest na to kilka sposobów, które ułatwią ci dobranie odpowiedniego modelu bez wcześniejszego przymierzania. Mając tę wiedzę, łatwiej będzie ci znaleźć odpowiednie okulary nawet wtedy, gdy planujesz zakupy stacjonarne.

Jak dobierać okulary do kształtu twarzy?

Zacznijmy od fasonu okularów. Jest to jeden z podstawowych czynników, który decyduje o tym, czy dane oprawki będą pasować do naszej twarzy, czy nie. Dobrą zasadą jest, aby wybierać takie, które kontrastują z naszym wyglądem.

Dlatego szukając okularów do okrągłej twarzy, warto bliżej przyjrzeć się tzw. kocim oczom. My proponujemy: złoto-czarne oprawki Eva Minge EM 11222 – C2, delikatne Eva Minge EM 11224 – C2, lub klasyczne Eva Minge EM 11222 – C1.

Jeśli uważasz, że ten typ okularów jest dla ciebie zbyt odważny, wówczas można postawić na oprawki kwadratowe, np. Eva Minge EM 11223 – C1. Pamiętaj, że zadaniem okularów w tym przypadku jest wysmuklenie twojej twarzy, nadanie jej lekkości.

Okulary do ksztaltu twarzy

Jeśli chodzi o twarz trójkątną, wówczas warto wybrać oprawy o zaokrąglonych kształtach. Twarz prostokątna z kolei „nie lubi” kanciastych oprawek, które jeszcze bardziej wyostrzają rysy. Dlatego kierunek, w którym powinniśmy podążać, gdy mamy twarz kwadratową, to okulary: okrągłe Eva Minge EM 11206 C2 lub owalne Eva Minge EM 11221 – C1.

A jak dobierać okulary do twarzy owalnej? W tym przypadku zadanie jest najprostsze. Do owalnej twarzy pasują w zasadzie wszystkie typy okularów, a co za tym idzie, detalem decydującym o dobrze odpowiednich opraw będzie np. kolor, materiał, z jakiego został wykonany produkt, jego grubość, design itp.

Jak dopasować okulary do twarzy: rozmiar

Gdy, już wiemy, jakie kształty okularów pasują do naszej twarzy, warto zastanowić się nad proporcjami. Dobra zasada mówi o tym, by okulary do drobnej twarzy nie miały wielkich opraw, bo ją całkowicie zasłoną i odwrotnie, zbyt małe oprawy do szerokiej twarzy niepotrzebnie ją powiększą.

Jeśli chodzi o rozmiar okularów, to lepiej nie przesadzać z ich wielkością, szczególnie przy twarzy szczupłej i małej.  W takiej sytuacji, okulary  nie powinny sięgać powyżej linii brwi ani dotykać policzków. W pierwszym przypadku chodzi o to, iż brwi u niektórych osób są cechą charakterystyczną. Ich przesłonienie może spowodować zbyt duże zmiany w wyglądzie twarzy. W drugim, to kwestia wygody. Niektórym zachodzące na policzki okulary po prostu przeszkadzają.

Zakup okularów przez internet: kolor

Ostatnią kwestią, którą warto poruszyć, to kolor oprawek. Oczywiście w tym wypadku najważniejsze są nasze upodobania kolorystyczne. Nie bez znaczenia jest także to, czy stawiamy na uniwersalność (jedne okulary, które mają pasować zarówno na „wielkie wyjście”, jak i wieczorne spotkanie z przyjaciółmi), czy oryginalność (pierwszym, co będzie się rzucało w oczy niezależnie od stylizacji, będą okulary).

Kolor oprawek można także dopasować, kierując się barwą naszych oczu i włosów. W pierwszym przypadku, w zależności na to czy postawimy na kolory kontrastujące z naszą tęczówką czy zbliżoną do niej, otrzymamy efekt wyostrzenia lub głębi. W drugim, warto pamiętać, że tonacja naszych włosów może być ciepła lub zimna, a to także ma znaczenie.

Dla przykładu, jeśli nasze włosy są w kolorze ciepłego brązu, wówczas warto postawić na oprawki w kolorze zieleni (Eva Minge EM 11833 C3, burbonu (Eva Minge EMS2001 C3, czy beżu (Eva Minge EMS2003 C3). W przypadku zimnego brązu można przyjrzeć się oprawkom czarnym (Eva Minge EM 11237 – C2), lub niebieskim(Eva Minge FEM 21703 135 C1).

Ten przykład pokazuje, że niby blond to blond, a jednak różne odcienie robią różnice w dobrze okularów. Gdy już wiesz, jak odpowiednio dobrać okulary kupując online, możesz bez trudu zrobić udane zakupy na eyeminge.com.

1 reply on “Jak dobrać okulary do twarzy, kupując przez Internet?”

Dodaj komentarz