Jakie okulary dla blondynek? — Dobieramy oprawki do wyglądu

Wybierając okulary, warto dobrać je do koloru włosów, oczu i odcienia skóry. Przy ogromnej gamie oprawek dostępnych w niemal każdym możliwym odcieniu, decyzja ta nie zawsze jest łatwa. Skąd więc masz wiedzieć, które okulary są dla Ciebie najlepsze? Następnym razem, gdy będziesz chciała kupić nową parę okularów, jest kilka rzeczy, które powinnaś rozważyć, aby podjąć właściwą decyzję.

Oprawki dla blondynek — jakie kolory wyglądają najlepiej?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czy Twoje włosy mają odcień chłodny, czy ciepły? Jeżeli masz włosy z miodowymi, rudymi lub brązowymi tonami, wówczas idealne dla Ciebie będą złote ramki. Dobrze będą wyglądać także oprawki szylkretowe lub ciepłe kolory, takie jak bursztyn czy czerwień. Z drugiej strony, jeżeli Twoje włosy mają chłodny, a nawet platynowy kolor, dobrym wyborem będą nieco chłodniejsze odcienie, takie jak szary, fioletowy i niebieski.


Kolor Twoich oczu może być również wskazówką przy wyborze. Dobierając oprawki, które najlepiej pasują do Twoich oczu, wybierz takie, które stworzą kontrast kolorystyczny. Jeśli masz niebieskie oczy, postaw na oprawki w pastelowym, pomarańczowym kolorze. Z kolei czerwone lub fioletowe oprawki nie tylko dobrze będą pasować do blond włosów, ale także podkreślą zielone oczy. Jeśli jesteś blondynką o brązowych oczach, Twoje możliwości wyboru koloru oprawek są bardzo szerokie. Z takimi oczami każdy kolor będzie świetnie wyglądał! Jeśli zależy Ci na kontraście i podkreśleniu orzechowej barwy oczu, zdecyduj się na zielenie i fiolety.

Okulary z acetatu


Niezależnie od koloru oczu, każda blondynka wygląda dobrze, gdy zdecyduje się na złote okulary. Są one widoczne na twarzach modelek od dziesięcioleci i ten trend zawsze dobrze się trzymał w świecie mody.

Okulary przeciwsłoneczne dla blondynki

Oprawki przeciwsłoneczne stały się ważnym elementem codziennego stylu. Wraz z innymi dodatkami w Twojej garderobie, świetne okulary przeciwsłoneczne mogą doskonale uzupełnić każdą stylizację. Stworzenie kolorystycznego kontrastu pomiędzy okularami przeciwsłonecznymi a kolorem Twoich włosów może sprawić, że oba elementy będą się wzajemnie uzupełniać. Dla blondynek o jasnej karnacji idealne będą więc oprawki brązowe lub szylkretowe.


Na tle jasnych włosów i karnacji także będą pięknie wyglądały czarne okulary przeciwsłoneczne. Ten duży kontrast sprawi, że blond włosy są olśniewające. W końcu to klasyka hollywoodzkiego stylu. Brązy i czernie pasują do prawie każdego stroju i osobowości. Czarne oprawki są również znakomitym wyborem okularów dla brunetki.

Jakie okulary do jakiej twarzy?

Ostatnią rzeczą, na którą powinnaś zwrócić uwagę, jest wielkość oprawek. Małe okulary damskie będą dla Ciebie idealne, jeśli masz drobną twarz. Natomiast duże oprawki do okularów wyglądają dobrze niezależnie od kształtu twarzy. Gdy takie ramki są odpowiednio przyciemnione, zapewnią również lepszą ochronę przed słońcem. Jeśli jesteś dziewczyną o filigranowej twarzy, ale marzą Ci się oversize’owe okulary, postaw na duże, ale cienkie oprawki.

Jakie okulary najlepiej wyglądają na blondynkach?

Dla blondynek zawsze dobrym wyborem będą brązowe, czarne lub złote ramki, a także delikatne odcienie, takie jak nude, baby blue czy pudrowy róż. Jasna czerwień jest również właściwa, a z odpowiednim ubiorem może wyglądać fantastycznie. Blondynki o truskawkowym kolorze włosów dobrze wyglądają również z oprawkami w kolorze leśnej zieleni.

Dodaj komentarz