Jakie oprawki do okularów są teraz modne?

Dziś okulary to już nie tylko konieczny dodatek, a modne akcesoria upiększające stylizację. Nie tylko przyciemniane czy korekcyjne, coraz więcej osób stawia na tzw. “zerówki”, czyli oprawki ze zwykłymi szkłami, których jedyną funkcją jest właśnie wizualna. W zasadzie co sezon zmienia się rodzaj oprawek, które są na topie. Były już tzw. pilotki, lenonki czy kujonki. Na jakie oprawki zatem powinniśmy się zdecydować końcówką lata oraz nadchodzącej jesieni?

Najmodniejsze oprawki do okularów

Na samym początku wyboru oprawek, warto zwrócić uwagę na to, jakie będą pasowały nam do twarzy. Do różnych kształtów twarzy pasowały będą inne oprawki. Najlepiej zatem przymierzyć kilka typów oprawek, aby wybrać te, w których czujemy się najlepiej.

Modne oprawki do okularów korekcyjnych w tym roku to naprawdę szeroka kategoria. Przede wszystkim zalicza się do nich ponadczasowy model typu aviator. Cieniutkie druciki oprawek w różnych kolorach sprawiły, że pokochały je także osoby bez wady wzroku. Oprawki do okularów damskich oraz męskich w tym stylu to po raz kolejny hit sezonu. Do wyboru mamy te standardowe wersje, jak i nieco bardziej unowocześnione.

Kolejny rodzaj oprawek do okularów, które będą na topie w drugiej połowie 2022 roku, to z pewnością okrągły kształt. Do niedawna kojarzone przede wszystkim z Harrym Potterem, dziś królują w kolekcjach największych domów modowych. Okrągłe i dodatkowo kolorowe oprawki do okularów zapowiadają się jako hit nadchodzącej jesieni. Ponadto, można się również pokusić o coś odważniejszego, czyli przykładowo okrągłe oprawki wzbogacone delikatnymi dodatkami.

Półprzezroczyste oraz przezroczyste oprawki do okularów to kolejna modna opcja dla osób decydujących się na zakup okularów. Transparentność oprawki sprawia, że nie wydają się one tak ciężkie i nie przytłaczają całej stylizacji, szczególnie w przypadku okularów o plastikowej, nieco grubszej oprawce. W tej kategorii do wyboru mamy różne kształty, od kocich oczu, poprzez wspomniane wcześniej aviatorki aż do okrągłych czy kwadratowych.

Ostatni typ modnych oprawek do okularów damskich, jak i męskich to nietypowe kształty. Kwadraty, sześciokąty, ośmiokąty i wiele więcej. W sklepach z okularami można obecnie znaleźć najróżniejsze kształty i kolory oprawek. Takie niestandardowe oprawki z pewnością przykuwają wzrok i zapowiadają się być trendy w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz