Najpopularniejsze rodzaje oprawek – okulary lenonki, okulary kocie oczy…

Moda ciągle ewoluuje, wraz z nią zmieniają się trendy i nasze upodobania w zakresie ubrań czy też dodatków. Jednym z najmodniejszych w ostatnich sezonach są niewątpliwie okulary. Co ciekawe, coraz częściej wybierają je osoby, które ze wzrokiem nie mają żadnych problemów. Jakie rodzaje oprawek są najbardziej popularne i dlaczego?

Rodzaje oprawek okularów – jakie szkła mamy do wyboru?

W związku z rosnącą popularnością tego typu akcesorium, na rynku powstaje coraz więcej firm oferujących przeróżne rodzaje oprawek okularowych. W zapomnienie odeszły, niegdyś typowe, kwadratowe okulary z grubymi ramami. Miłośnicy szkieł coraz częściej wybierają produkty, które dopasowane są do ich codziennego stylu. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się okulary lenonki,inspirowane jednym z najlepszych brytyjskich muzyków Johnem Lennonem. Rodzaj ten charakteryzuje się przede wszystkim kształtem – są to minimalistyczne okrągłe okulary idealnie nadające się do zwiewnych, hipisowskich stylizacji. Niegdyś noszone głównie przez mężczyzn, teraz szkła wyposażone w oprawki lenonki zakrólowały również w kobiecym świecie. Będą więc idealnym prezentem dla osób, które na solidne okulary retro polują od jakiegoś czasu. Niezmienną popularnością wśród płci pięknej cieszą się okulary kocie oczy, wśród których do wyboru mamy m.in. model Eva Minge EMS 11211 – C3 w pięknej czarno-złotej oprawie, idealny do noszenia w słoneczne dni, bądź jego klasyczny odpowiednik Eva Minge EM 11211 – C3, używany przez klientki jako okulary do czytania bądź przy wykonywaniu codziennych domowych czynności.

Moda okulary 2022 – na co warto stawiać?

Okulary korekcyjne nie muszą, a wręcz nie powinny być nudne, czy sprawiać, że czujemy się mniej pewni siebie. Rodzaje oprawek, które wymieniliśmy dotychczas, to tylko jedne z niewielu, które powinny zwrócić naszą uwagę. Z uwagi na ich lekkość oraz delikatność popularnością w nowym roku na pewno cieszyć będą się oprawki bezramkowe. Wybierane często przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkłami i nie chcą rzucać się w oczy. Są one uniwersalne, będą więc pasować do każdego rodzaju twarzy. Okulary półokrągłe tj. model Eva Minge EM 11253 C1 zachwycają swoją prostotą oraz delikatną jasnozłotą ramą, z nieco ciemniejszą górą.Sprawdzą się u osób z owalną bądź kwadratową twarzą, optycznie ją złagadzając.Coraz częściej słyszy się również głosy osób, które poprzez swoją wadę wzroku mają problem ze swobodną jazdą samochodem. W okresach letni, kiedy słońce daje się nam we znaki, ciekawym rozwiązaniem są okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną. Dadzą nam oczekiwany komfort oraz wygodę podczas jazdy, jednocześnie nie narażając na pogłębienie się wady.   

Tanie oprawki – czy cena wpływa na jakość?

W świecie tak rozwiniętej technologii oczywiste jest, że szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania głównie w Internecie. Najpopularniejsze rodzaje oprawek nie zawsze muszą być jednak najlepsze. Cena w przypadku tego typu produktów gra dużą rolę, ponieważ mają one nam służyć na dłuższy okres czasu. Nie sztuką jest wydać fortunę – gdy mamy pewność, że warto, róbmy to. Na stronach popularnych sklepów z oprawkami często jednak natkniemy się na promocje. Nie bójmy się ich. To nie wypychanie towarów z magazynów, a jedynie wyjście naprzód klientom. Tanie nie zawsze znaczy gorsze. Jeśli więc podobają się nam konkretne rodzaje oprawek, ale obawiamy się, że ich jakość nie sprosta naszym oczekiwaniom, skonsultujmy decyzję z profesjonalistami. Z ich pomocą najlepsze możliwe okulary już wkrótce uświetnią nasze twarze.

Dodaj komentarz